Krucza i okolice – kieszonkowa mapka

Co Krucza ma wspólnego z krukami? Gdzie przed wojną mieszkały tancerki kabaretowe? Gdzie smacznie zjeść? Na te i inne pytania odpowiada nowa mapka, którą przygotowało Biuro Kreatywne GRANATOWI.

 

Po sukcesie kieszonkowego planu ulicy Poznańskiej GRANATOWI poszli za ciosem i przygotowali podobny projekt Kruczej i okolic. „Pierwsza mapka, nadal dostępna w niektórych lokalach przy Poznańskiej, pokazała, że w coraz bardziej cyfrowym świecie ciągle jest miejsce na takie wydawnictwa. Po kompaktowy przewodnik po gastronomii, handlu i usługach sięgają zarówno przyjezdni, stali bywalcy, jak i okoliczni mieszkańcy. Dzięki nam odkrywają lokalne biznesy, obok których być może codziennie przechodzą nawet ich nie zauważając.” – mówi Adam Rzadek, pomysłodawca serii.

Po zebraniu doświadczeń z pracy nad pierwszą mapką udało się stworzyć projekt, który jeszcze lepiej prezentuje potencjał ulicy. Zawarto w nim użyteczne informacje przydatne podczas wizyty, wypadu na lunch czy zakupów. Mapka Kruczej to jednak nie tylko spis restauracji i sklepów – to także mini przewodnik po najciekawszych zabytkach. Choć w czasie Powstania Warszawskiego sama ulica została wypalona w 90%, to w okolicy zachowały się ciekawe pamiątki po przedwojennej Warszawie. Dzisiejsza Krucza wraz z przyległościami stanowi ciekawy mix architektury historycznej, socrealistycznej i budynków wznoszonych współcześnie.

Tak jak poprzednio mapka została namalowana ręcznie i razem z projektem Poznańskiej tworzy spójną całość. Wydana została po polsku i po angielsku. Dystrybuowana jest w okolicznych lokalach oraz wybranych warszawskich hotelach, dzięki czemu może przyciągnąć na Kruczą zarówno turystów, jak i odwiedzających stolicę w celach biznesowych.

 

Podziel się: